Wiele rodzajów dodatków do kreacji różni się wyglądem oraz materiałem, z którego zostały wytworzone. Te dwa czynniki mają wpływ nie tylko na to, do czego będą pasowały konkretne ozdoby. Łańcuszki, pierścionki czy bransoletki potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie różnych wyrobów u jubilera i wybierz właściwy upominek dla żony, mamy czy przyjaciółki.

1. Odpowiedni dodatek dla wyjątkowej osoby

Dobrze jest na początku zastanowić się nad upodobaniami osoby, którą chce się obdarować. Srebrna biżuteria może być idealnym wyborem, gdy wiesz, że podarujesz ją komuś, kto już ją nosi. Jeśli nie masz pewności co do tego, zdecyduj się na coś właściwego do określonego typu urody. Dodatki w zimnych odcieniach świetnie pasują do kobiet i mężczyzn z chłodną urodą, jasną karnacją, niebieskimi oczami oraz włosami popielatymi lub blond. Rozwiązaniem może być też ozdoba uniwersalna, która składa się z różnych kolorów.

2. Długość łańcuszka i inne wymiary

Dobranie odpowiednich odcieni to dopiero połowa sukcesu. Warto dobrze przemyśleć też kwestię rozmiarów. Srebrne naszyjniki i bransoletki mają różne długości, a pierścionki średnice. Żeby nie kupić ich za małych lub za dużych, czasem konieczne jest zapytanie tę osobę o wymiary lub pożyczenie od niej podobnej biżuterii, by ją zmierzyć. Czasem może to zniszczyć niespodziankę, ale jest to raczej lepsza opcja niż późniejsza reklamacja lub wymiana produktu.

3. Czyszczenie i przechowywanie metali szlachetnych

Kupując wartościowy prezent, warto też dowiedzieć się o jego właściwym przechowywaniu. Srebrna biżuteria wymaga pudełka, które nie pozwoli na stykanie się ze sobą poszczególnych naszyjników, pierścionków czy bransoletek. Warto powiadomić o tym obdarowanego. Można też na przykład dołożyć do podarunku szkatułkę z przegródkami. Ważne jest również, by po pewnym czasie, kiedy ozdoba się zaśniedzi i zabrudzi, nie czyścić jej na własną rękę. Najlepszą opcją jest oddanie jej do jubilera, by on zrobił to profesjonalnie przy użyciu odpowiednich substancji i narzędzi.

4. Wysoka jakość i trwałość

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, warto postawić na jakość i trwałość prezentu. Biżuteria jest świetnym wyborem, żeby obdarować żonę, narzeczoną, mamę, siostrę lub przyjaciółkę. Srebrne naszyjniki i inne ozdoby w modnych, designerskich odsłonach świetnie prezentują się do wieczorowej kreacji, jak i na co dzień. Szlachetne metale i kamienie są długotrwałe, więc jest to dobra inwestycja – posłużą przez lata. Chcąc wydać mniej, można postawić na przedmioty posrebrzane, choć one znacznie krócej zachowają swój pierwotny wygląd.

5. Wiele oryginalnych propozycji

Jeśli chcesz mieć duży wybór wysokiej jakości produktów, powinieneś postawić na sprawdzonego jubilera. Na zeccoro.pl możesz znaleźć wiele wariantów srebrnych naszyjników i innej biżuterii. Designerskie wzory pozwolą na zakup oryginalnego modelu, który można podarować wyjątkowej osobie. Zobacz większą ilość propozycji lub sprawdź całą ofertę, jeśli chcesz znaleźć jak najlepiej dopasowany prezent dla ważnej dla Ciebie osoby.