Dlaczego warto zaplanować wakacje w Chorwacji, biorąc pod uwagę kempingi? Bo kemping to wolność! Idealny sposób na przemierzenie Chorwacji samochodem lub kamperem. Chcesz zwiedzać, często zmieniać miejsce pobytu, ale nocować w komfortowych warunkach? Kempingi w Chorwacji czekają właśnie na Ciebie!

Słoneczne i bajeczne kempingi w Chorwacji – oto dlaczego warto je odwiedzić

Polacy pokochali Chorwację za jej serdeczną gościnność, stosunkowo niskie, jak na wybrzeże Adriatyku, ceny oraz za gwarantowaną pogodę. Lato tutaj jest suche i słoneczne – planując wakacje w Chorwacji, nie musimy się martwić o aurę – słońca na pewno nie zabraknie.

Chorwacja wygrywa z innymi destynacjami także pod względem zakwaterowania. Oferta noclegowa jest bardzo różnorodna i każdy, absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dostępne są zarówno luksusowe apartamenty, jak i kempingi nad morzem, które oferują wszystkie niezbędne do komfortowego pobytu wygody. Plusem zamieszkania na kempingu jest niewielka odległość do plaży. Wiele obiektów ma w opisie zaznaczoną dziesięciometrową odległość i nie jest to przesada. Na kempingu można mieszkać tuż przy morskim brzegu.

Na co mogą liczyć turyści na kempingach w Chorwacji?

Większość kempingów oferuje wybór: parcela pod kamper lub domek albo bungalow. Co wybrać? Każdy musi sam zadecydować, czym chce podróżować i jak ma wyglądać jego urlop.

Na wszystkich kempingach można liczyć na dostęp do wody i prądu, wybrane obiekty oferują wypożyczanie sprzętu plażowego i sportowego, dysponują własnymi basenami, sklepami, restauracjami, boiskami itp. Warto dopytać o możliwość zabrania zwierząt, w wielu miejscach jest to dozwolone. Ponadto każdy kemping dysponuje własnymi atrakcjami, można się z nimi zapoznać na stronie camprest.com.

Te kempingi w Chorwacji są najpopularniejsze

Camping Bijar w pobliżu miejscowości Osor to możliwość zamieszkania w sosnowym lesie tuż przy plaży. Raj dla miłośników pływania, kajaków i windsurfingu. Ośrodek jest nieduży, ma tylko 5 ha powierzchni, co pozwala na spokojny, kameralny odpoczynek.

Solaris Camping Resort – już sama nazwa wskazuje na kemping premium i taki właśnie jest Solaris. Położony w dębowym lesie jest dobrze dostosowany do turystów o różnorodnych potrzebach. Chętnie przyjmuje naturystów oraz… właścicieli psów, dla których przygotowano osobny mini park. Dodatkowym atutem jest możliwość zamawiania żywności online z dostawą do domku lub na parcelę, a także działająca na terenie kempingu turystyczna przychodnia.