Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie wyraźnie wzrosła świadomość wagi zachowania właściwej kondycji psychicznej wśród społeczeństwa, które coraz częściej korzysta ze wsparcia psychoterapeutycznego nie tylko z powodu występowania tych poważniejszych zaburzeń, ale i również w ramach skutecznej formy wsparcia w obszarze rozwoju osobistego oraz zawodowego.

Życie w ciągłym biegu, nieustająca presja w pracy i tak często dzisiaj spotykana konieczność ciągłego podnoszenia kompetencji zawodowych to faktory, które w większości przypadków negatywnie wpływają na nasz dobrostan, a w dalszej kolejności efektywność jako pracowników. Nie umknęło to uwadze tym najbardziej innowacyjnym centrom psychoterapii online, które postanowiły poszerzyć swoją ofertę o specjalne pakiety wsparcia psychologicznego dla firm w formie jednego z wielu dostępnych benefitów. Przyjrzymy się bliżej nowym możliwościom jakie to rozwiązanie ze sobą niesie.

Co rozumiemy przez pojęcie psychoterapii online?

Ta nowa, dostosowana do obecnych potrzeb społeczeństwa oraz możliwości technologicznych wersja tradycyjnej formy terapii, nie różni się od niej niczym poza miejscem spotkań, które odbywa się w sieci, dzięki urządzeniom posiadających dostęp do internetu i wbudowanej lub podłączanej kamery takich jak komputer, laptop, tablet czy też smartfon.

Sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem komunikatorów, dzięki którym łączymy się z terapeutą. Jak pokazują statystyki, najchętniej używanymi aplikacjami do tego celu są: Skype, Zoom, Google Meet oraz WhatsApp.

Rosnąca od kilku lat popularność psychoterapii online sprawia, że na rynku powstają coraz to nowsze podmioty świadczące wsparcie terapeutyczne online.

Jednym z pierwszych i jednocześnie w dalszym ciągu najbardziej innowacyjnych tego typu miejsc w sieci jest trzymsie.pl. Jak mówi Piotr Chełchowski, Co-Founder serwisu: "Poza standardową opieką psychoterapeutyczną dla naszych klientów indywidualnych, w ostatnim czasie przygotowaliśmy specjalną ofertę dla firm, która zapewnia kompleksową obsługę pracowników w obszarze zdrowia psychicznego. Decydując się na wybór naszego pakietu, otrzymasz dostęp do wykwalifikowanych oraz doświadczonych w tej formule spotkań blisko 70’ certyfikowanych specjalistów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) - gotowych do niezwłocznego zapewnienia wsparcia w przypadku wystąpienia dowolnych problemów lub trudności z którymi przyjdzie się mierzyć członkom Twojego zespołu".

Jakie formy wsparcia dla pracowników najczęściej zawierają pakiety dla firm?

Spośród wielu typów usług, które znajdziemy w tego typu ofertach, do tych najchętniej wybieranych przez firmy należą:

  • Kompleksowa pomoc psychologiczna, rozumiana jako dostęp do usług z zakresu wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji miękkich, terapii indywidualnej oraz wielu innych.

  • Dbanie o bezpieczeństwo pracowników, poprzez nieprzerwany dostęp do kontaktu pracownika z psychologiem jeśli zajdzie taka konieczność.

  • Gwarancja anonimowości, zapewniająca niezbędną dyskrecje dla każdego kto skorzysta z usług wsparcia psychoterapeutycznego.

Ponadto, wiele firm korzysta z tzw. kursów samopomocowych, które:

  • wspomagają rozwój zawodowy pracowników

  • wpływają na zwiększenie efektywności zespołu

  • pomagają w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu

Dlaczego firmy powinny zainteresować się pakietami wsparcia terapeutycznego online dla swoich pracowników?

Decydując się na skorzystanie z oferty psychoterapii dla firm, oprócz opieki najlepszych specjalistów dla swoich pracowników, otrzymamy również wiele wysokiej jakości materiałów tematycznych, nagrań wideo, webinarów oraz szkoleń stacjonarnych, które:

- pomogą zadbać o właściwą atmosferę panującą w zespole

- wpłyną na zwiększenie efektywności pracowników

- dadzą nam niezbędne narzędzia do przeciwdziałania i walki z wypaleniem zawodowym

Pamiętajmy, że zdrowe i wspierające środowisko pracy jest wartością nadrzędną o którą powinniśmy zadbać z uwagi na dobro zarówno naszych pracowników jak i prowadzonego biznesu.