Dynamiczny rozwój technologii przyczynił się do tego, że współczesna medycyna estetyczna zapewnia ogromne możliwości odnośnie poprawienia wyglądu, co dotyczy różnych części ciała. Można skutecznie opóźnić procesy starzenia się skóry, przywrócić młodzieńczy wygląd, pozbyć się rozmaitych niedoskonałości urody. Do wyboru jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, dotyczą one zarówno twarzy, jak i całego ciała.

Medycyna estetyczna Olsztyn na straży młodzieńczego wyglądu  

Wiedza o medycynie estetycznej jest coraz większa, rośnie zainteresowanie oferowanymi przez nią zabiegami i ich popularność. Do wyboru są przeróżne terapie odmładzająco rewitalizacyjne, dzięki którym można spowolnić proces starzenia się skóry i zredukować lub całkowicie zniwelować powstałe już zmarszczki i inne niedoskonałości. Niezwykle istotne jest to, aby korzystać z usług wyłącznie renomowanych gabinetów, świadczonych przez lekarzy. Przy wyborze powinno się mieć na uwadze duże doświadczenie specjalistów, szeroki wachlarz zabiegów wysokiej jakości urządzenia, sterylność, dobre opinie. Wszystko to składa się na jak najwyższe bezpieczeństwo pacjenta i uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

W medycynie estetycznej szerokie zastosowanie mają zabiegi z wykorzystaniem botoksu, bo dzięki nim usuwa się zmarszczki oraz leczy bruksizm, migreny, nadpotliwość. Alternatywą dla toksyny botulinowej jest kwas hialuronowy, czyli substancja naturalnie występująca w organizmie każdego człowieka, stanowi składnik skóry, odpowiada za jej nawilżenie. Za jego pomocą można zmienić jej strukturę, szybko i bezinwazyjnie, a uzyskany efekt utrzymuje się do kilku miesięcy.

Obecnie możliwe stało się odmłodzenie skóry bez użycia skalpela, pozwala na to niechirurgiczna metoda w postaci mezoterapii igłowej. Zabiegi pozostawiają ją odżywioną, rozświetloną, napiętą i nawilżoną. Do usuwania blizn, zagęszczania skóry, zwiększenia ilości kolagenu, zmniejszenia porów i liftingu skóry stosuje się także Ellisys Duo, czyli zabieg polegający na wykonywaniu mikronakłuć igłami ze złota i podgrzewanie obszaru zabiegowego falami radiowymi.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przy użyciu wysokiej jakości sprzętu typu laser SPTF+, laser Q-switch i laser Light Sheer Desire. Za jego pomocą możliwe staje się trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z wielu obszarów ciała (pachy, okolice bikini, twarz, nogi, ręce itd.) oraz leczenie zmian skórnych (np. trądzik), fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień i tatuaży, zamykanie naczynek.

zabiegi-iglowe-1-297x366.jpg

Doskonała medycyna estetyczna – poznaj dostępne zabiegi

Gabinet kosmetyczny oferujący zabiegi medycyny estetycznej ma do zaoferowania wiele rozwiązań przeciwdziałających łysieniu, do których zalicza się między innymi karboksyterapia z użyciem dwutlenku węgla. Można spodziewać się spowolnienia procesu wypadania włosów i przyspieszenia ich odrastania. Z innowacyjnych rozwiązań poleca się peptydową terapię Dr Cyj, który wzmacnia włosy, zatrzymuje ich wypadanie, pobudza krążenie w mieszkach włosowych i je rewitalizuje.

Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej umożliwia pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej, także z newralgicznych miejsc. Można ją rozpuścić za pomocą zabiegu lipolizy co stanowi godną polecenia alternatywę dla chirurgicznej liposukcji z długim okresem rekonwalescencji. Komórki tłuszczowe ulegają rozerwaniu, a znajdujący się nich tłuszcz zostaje wchłonięty samoczynnie przez organizm.