Idealna suknia ślubna wcale nie musi kosztować wielu tysięcy złotych ani powstawać miesiącami gdzieś za oceanem. Dowodem na to jest nowy, stale umacniający się trend kupowania sukni ślubnych online. Chodzi o niedrogie, gotowe kreacje, zamawiane przez internet w standardowo noszonych rozmiarach. Dlaczego przyszłe panny młode coraz częściej rezygnują z salonowych luksusów na rzecz zakupów online? Sprawdźmy...

Suknie ślubne online to wygoda i oszczędność czasu

Jednym z głównych powodów, dla których coraz więcej przyszłych panien młodych kupuje suknie ślubne online, jest wygoda internetowych zakupów. Możliwość przeglądania, kupowania i przymierzenia różnych kreacji ślubnych bez wychodzenia z domu daje elastyczność, sprzyja przemyślanym decyzjom oraz pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. W wolnych chwilach można przeglądać oferty różnych sklepów internetowych. Wiele z takich miejsc należy do stacjonarnych salonów i pracowni ślubnych, które w ten sposób mogą dotrzeć do klientek z całej Polski (i nie tylko). Większość sprzedających udostępnia szczegółowe tabele rozmiarów. Klientka mierzy się sama lub z pomocą drugiej osoby, a następnie wybiera odpowiedni rozmiar według tabeli. Gdy nawet okaże się, że sukienka jest zbyt szeroka w talii albo za długa, każda krawcowa powinna poradzić sobie z takimi przeróbkami. Wygodne, prawda?

Suknie ślubne online to ogromny wybór

Kolejnym atutem zakupu sukni ślubnej online jest szeroki wybór. W internecie działają niezliczone e-sklepy i platformy zakupowe z modą ślubną. Bez względu na preferowany styl, fason, kolor, długość, rozmiar czy półkę cenową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się znaleźć idealną kreację. Masz dostęp zarówno do mody sieciówkowej, jak również do sukni od projektantów – polskich i zagranicznych, mniej i bardziej rozpoznawalnych. Niektóre modele są dostępne wyłącznie online. Oznacza to, że nie da się ich kupić w stacjonarnych salonach.

Suknie ślubne online to przystępne ceny

Gotowe suknie ślubne, szyte ręcznie przez jedną z renomowanych, warszawskich pracowni, kosztują zaledwie kilkaset złotych. Mając budżet 1000-1400 zł, możesz już znaleźć prawdziwe cudeńko. Niższa cena wynika z braku m.in. przymiarek, modyfikacji projektu, szycia miarowego, drogich zdobień, poprawek, opieki stylisty i innych czynników generujących wysokie koszty. Za suknię ślubną szytą na miarę musiałabyś zapłacić kilka razy więcej. Dodatkowo w sklepach internetowych często można trafić na rewelacyjne promocje i kupić wymarzoną sukienkę znacznie taniej lub dostać do niej fajny prezent.

Suknie ślubne online to bezpieczeństwo

Zamawianie sukni ślubnej online jest bezpieczne, ponieważ klientkę-konsumentkę chronią przepisy prawa. Jeśli okaże się, że kreacja nie pasuje, nie podoba się, odbiega wyglądem od zdjęć, źle się w niej czujesz albo ostatecznie wybrałaś coś innego, przysługuje Ci prawo zwrotu w terminie określonym w regulaminie danego e-sklepu. Termin ten nie może być krótszy niż 14 dni. Niektóre sklepy internetowe biorą na siebie koszty zwrotu. W połączeniu z formą płatności typu „Zapłać później” (Klarna, PayPo), możesz zamówić np. 2-3 sukienki, na spokojnie poprzymierzać w domu i jedną wybrać, a resztę (albo wszystkie) odesłać – bez żadnych kosztów czy zamrażania własnych środków. Poza tym ryzyko nietrafienia z rozmiarem można łatwo zminimalizować. Wystarczy dokładnie zapoznać się z udostępnioną przez sprzedającego tabelą rozmiarów i dobrze się zmierzyć, najlepiej z pomocą drugiej osoby. Rozmiarówki u różnych producentów często się różnią. Ale nawet, gdy suknia w wybranym rozmiarze okaże się troszkę za długa czy za szeroka, można za niewielkie pieniądze dokonać przeróbek u swojej krawcowej. Przy czym jakakolwiek ingerencja w produkt naturalnie pozbawia prawa do zwrotu.

Podsumowanie

Zakup gotowej sukni ślubnej online wiąże się z całym wachlarzem zalet: wygodą, oszczędnością czasu i pieniędzy, dostępem do tysięcy różnorodnych modeli czy szansą upolowania unikatowego projektu w świetnej cenie. Nie dziwi więc, że przyszłe panny młode coraz częściej zasiadają przed laptopem zamiast biegać po salonach ślubnych. W końcu najważniejsze jest, aby znaleźć idealnie leżącą kreację, w której czujesz się pięknie i wyjątkowo.