Naszyjniki z perłami to biżuteria wyjątkowa i zawsze modna. W przeciwieństwie do wielu innych ozdób, są one chętnie wybierane przez kobiety w różnym wieku. W zależności od potrzeb i upodobań możemy wybrać naszyjnik składający się z samych pereł lub posiadający dodatkowe ozdoby. Czym się kierować przy wyborze naszyjników z perłami?

Najmodniejsze naszyjniki z perłami na wiosnę

Kobieta zainteresowana zakupem naszyjnika z perłami ma obecnie duży wybór. Producenci biżuterii oferują nam klasyczne kolie pereł o różnej długości (posiadają one zapięcia i łańcuszki przedłużające wykonane ze stali szlachetnej w kolorze złota lub srebra). Bardzo modne są obecnie także naszyjniki z perłami i dodatkowymi ozdobami. Popularne ozdoby to między innymi kulki lub serduszka (są one wielkości pereł w naszyjniku) wykonane ze złotej lub srebrnej stali szlachetnej. Bardzo ciekawie prezentują się również naszyjniki z perłami i ozdobami w postaci kamieni szlachetnych (a przykład kamieni w kolorze turkusowym).

Możemy wybrać naszyjniki z pereł z medalionami (jeżeli są one odpowiednio duże, można wykonać na nich grawer), literkami, półksiężycami, zawieszkami w postaci antycznych monet lub po prostu ozdobnymi zapięciami.

Nowością na rynku są naszyjniki ze stli szlachetnej zawierające jedną, maksymalnie kilka pereł (często są to perły duże, o nieregularnym kształcie).

Porady dla kobiet: jak nosić naszyjniki z perłami?

Wybór naszyjników z perłami jest w tej chwili tak duży, że z łatwością znajdziemy biżuterię, która będzie pasowała do większości naszych stylizacji. Do kreacji wieczorowych pasują klasyczne kolie pereł, ewentualnie naszyjniki z perłami i dodatkowymi ozdobami. Naszyjnik z pereł możemy założyć także do codziennych stylizacji (na przykład do codziennej sukienki lub dżinsów i marynarki), pod warunkiem, że zależy nam, żeby stylizacje te prezentowały się bardziej kobieco.

W przypadku, gdy ubieramy się nieformalnie, preferujemy codzienny, luźny styl – dobrym wyborem będą dla nas naszyjniki z pojedynczymi perłami o nieregularnym kształcie.

Naszyjniki z perłami można nosić samodzielnie lub łączyć je z inną biżuterią – na przykład z łańcuszkami i naszyjnikami ze stali szlachetnej lub kamieni naturalnych. Jeżeli decydujemy się na założenie więcej niż jednego naszyjnika, postarajmy się wybierać biżuterię o różnej długości (w ten sposób każdy naszyjnik będzie dobrze wyeksponowany).

Stylowe naszyjniki z perłami – czy biżuteria ta sprawdzi się jako prezent?

Zanim zdecydujemy się kupić naszyjnik z perłami na prezent, musimy zdać sobie sprawę, że istnieją przesądy dotyczące tej biżuterii. Choć dziś mało kto traktuje je poważnie, niektórzy uważają, że podarowanie kobiecie kolii pereł może przynieść jej pecha. Jeżeli więc chcemy zrobić prezent pani, która na widok czarnego kota wpada w panikę, lepiej wybierzmy biżuterię wykonaną z innych materiałów. Wszystkie inne kobiety (niezależnie od wieku i stylu ubierania) docenią subtelny urok pereł.

Kupując naszyjnik z perłami na prezent musimy pamiętać, że biżuteria ta musi być idealnie dopasowana pod kątem rozmiaru. Jeżeli nie mamy pewności co do rozmiaru i obawiamy się, że naszyjnik będzie za krótki, dobrze jest wybrać model posiadający łańcuszek umożliwiający regulację długości.

Należy zachować ostrożność kupując naszyjniki z perłami i metalowymi elementami. Współcześnie wiele osób ma alergię na metal i nie może nosić większości biżuterii. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup naszyjnika z zapięciami i ozdobami z hipoalergicznej stali szlachetnej.