Cera naczynkowa wyróżnia się różowym kolorytem, skłonnościami do zaczerwień i rumieńców oraz widocznymi pod powierzchnią skóry naczynkami krwionośnymi. Jest to cera wrażliwa, wymagająca odpowiedniego postępowania. Podstawą jest odpowiedni do pory roku krem na naczynka. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym, jak dbać o cerę naczynkową.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Podstawą zabiegów pielęgnacyjnych jest odpowiedni krem na naczynka, unikanie sauny i opalania oraz niektórych, zbyt silnie działających kosmetyków. Zapomnij o peelingu grubo i drobnoziarnistym czy kremach z kwasami i alkoholem. Zaprzyjaźnij się z seriami kosmetyków do tego rodzaju cery, które wzmocnią kruche i skłonne do pękania naczynka. Latem pamiętaj o stosowaniu kremu z wysokimi filtrami SPF. W zimie zabezpiecz skórę przed mrozem i wiatrem, smarując ją tłustym kremem. Do demakijażu i mycia twarzy używaj delikatnych pianek, które są łagodniejsze w porównaniu do myjących żeli z drobinkami. Twarz możesz oczyścić z martwego naskórka, stosując peeling enzymatyczny. Odpowiednie kosmetyki przy regularnym stosowaniu znacznie poprawią wygląd cery.

Krem na naczynka – jakie składniki zawiera?

Aby krem na naczynka spełniał swoje zadanie, powinien zawierać takie składniki, jak: wyciąg z kasztanowca, rutyna, witaminy A, E i C, alantoina, pantenol, ekstrakt z miłorzębu, masło shea, hesperydyna. Wymienione składniki wzmacniają naczynka i  redukują zaczerwienienia skóry, a w konsekwencji poprawiają jej wygląd. Możesz też codziennie połykać 2 tabletki Rutinoscorbinu, który świetnie wzmacnia sieć naczyń włosowatych i drobnych żyłek. Zanim wybierzesz kosmetyk do skóry, upewnij się, czy jest przeznaczony konkretnie do cery naczynkowej. Poprawę przynosi też stosowanie serum do cery naczynkowej. Poza tym pij dużo wody mineralnej. Ogranicz picie kawy i alkoholu. Skórę osłabia też klimatyzacja i przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach. Latem chroń twarz, osłaniając głowę czapką z daszkiem albo kapeluszem z szerokim rondem.

Dlaczego warto stosować kosmetyki na problemy naczynkowe

Jeśli nie zadbasz odpowiednio o cerę naczynkowa, to zaczerwienienia będą coraz większe, a kondycja skóry coraz słabsza. Zdarza się, że na zaniedbanej skórze naczynkowej budują czerwone krostki. Ten etap zmian skórnych to trądzik różowaty, który wymaga leczenia dermatologicznego. Dlatego warto dbać o cerę z problemem naczynkowym i stosować odpowiednie kremy na naczynka.

Skuteczne kremy do cery naczynkowej oraz inne kosmetyki kupisz online w sklepie internetowym Dr.Max Drogeria. W ofercie sprzedaży znajdziesz też kosmetyki do pozostałych rodzajów cery, do pielęgnacji włosów, a także środki medyczne i higieniczne. Możesz więc zaopatrzyć swoją apteczkę bez wychodzenia z domu.