Jak dobrać odpowiednią biżuterię do stroju?

Mogło by się wydawać, że biżuteria to tylko dodatek do stroju i nie ma większego znaczenia. Jednak to myślenie jest błędne, ponieważ nieodpowiednio dobrane dodatki lub ich brak mogą zepsuć całą stylizację. Właściwie dobrane akcesoria do stroju dodadzą uroku, charakteru i pomogą podkręcić każdą stylizację. W zależności od tego na co chcemy zwrócić uwagę, w taki sposób dobieramy odpowiednie dodatki. By dobrze dopasować biżuterię do kreacji musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Gdy chcesz by cała uwaga była skupina na sukience to dobierz do niej delikatną biżuterię, która pięknie będzie współgrała z całością stylizacji ale nie będzie odwracała uwagi od sukienki.

Czym kierować się w doborze biżuterii?

Pamiętaj, że bogato zdobiona sukienka np. cekinowa z wyszywanymi kryształkami bądź piórkami nie potrzebuje krzykliwej biżuterii. Nie możemy przesadzić z dodatkami zakładając taką sukienkę, ponieważ nasza stylizacja będzie przesadna i ciężka a przy tym może wydawać się tandetna i kiczowata. Podobnie jest w przypadku mocnego deseniu tkaniny naszego stroju, mowa tu o wzorach. Zbyt duży wyrazisty wzór jest już dość charakterystycznym elementem stylizacji i również w jego przypadku ciężka biżuteria stanowczo odpada. By wyglądać modnie i z klasą należy poświecić czas na dobór odpowiednich dodatków do stylizacji. Zgrana i harmonijna stylizacja to przede wszystkim przemyślany dobór jej poszczególnych elementów w tym również biżuterii.

Najważniejsze aspekty którymi należy się kierować przy doborze biżuterii:

  • styl biżuterii
  •  kolorystyka
  • materiał z jakiego wykonana jest biżuteria

Przykładowe połączenia biżuterii w różnych stylizacjach.

Do dopasowanej sukienki dzianinowej idealnie będzie pasował wisiorek srebrny z bursztynem na długim łańcuszku czy też wisiorek z bursztynu koniakowy sopel z oferty Galea Jewellery. Chcesz wyróżnić się wyjątkową biżuterią postaw na bursztyn, nasz naturalny bałtycki surowiec. Idealny zestaw stworzysz łącząc wisior bursztynowy plus sztywna bransoletka srebrna Marrone z koniakowym bursztynem. W tej stylizacji biżuteria niewątpliwie zagra główną rolę a dzianinowa sukienka w jednolitym kolorze będzie idealnym tłem. Taka stylizacja to szyk i klasa zdecydowanie.

Wolisz biżuterię delikatniejszą, która nie zdominuje stylizacji a przy tym będzie doskonała do ubioru codziennego ?

Butik Galea Jewellery ma szeroki wybór biżuterii w różnych stylach i kolorystyce.

Delikatna bransoletka złożona z bursztynowych i srebrnych kostek na srebrnym łańcuszku będzie się pięknie prezentowała w połączeniu z delikatnym łańcuszkiem srebrnym żyłką również z kostkami bursztynowymi. Taki delikatny biżuteryjny zestaw możemy założyć do wielu codziennych stylizacji. Bursztyn nie ogranicza się tylko do jednego typowego koloru. Bursztyny mogą być również zielone, mleczne, cytrynowe, koniakowe w pełnej masie ubarwione lub transparentne, ale każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pięknie się komponuje ze złotem, srebrem oraz innymi kamieniami jak onyx, lapis czy kwarc.

Odpowiedni naszyjnik do dekoltu kreacji

Od kilku sezonów bardzo modne jest zakładanie kilku zestawów różnej długości naszyjników na raz. Wygląda to bardzo dobrze kiedy takie naszyjniki o różnych wzorach założymy do głębokich dekoltów czy letnich satynowych topów i sukienek. Piękny obrazek uzyskamy gdy w stylizacji wyeksponujemy dekolt moherowym swetrem i przyozdobimy kilkoma łańcuszkami. Łańcuszki – naszyjniki powinny być różnej długości i każdy zdecydowanie inny. Wygląda to uroczo gdy się przeplatają a jeden z nich, ten najdłuższy swobodnie opada dzięki delikatnemu wisiorkowi.

Biżuteria dopasowana do figury

W doborze biżuterii do ubioru należy również pamiętać, że nie które modele biżuterii zarezerwowane są tylko i wyłącznie na specjalne okazje. Mowa tu o wielkich koliach czy naszyjnikach z diamentami, mocno błyszczącymi. Dobierając biżuterie do stroju należy również wziąć pod uwagę własne upodobania, posturę, urodę. Szczupła filigranowa kobieta niekoniecznie dobrze będzie wyglądała zakładając ciężką biżuterię. W przypadku Pań o delikatnych rysach twarzy również odpadają duże ciężkie kolczyki w mocnych kolorach, które dodadzą ciężkości. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Delikatna natomiast biżuteria nie sprawdzi się u Pań wysokich o dość tęgiej posturze. Wysokie Panie noszące rozmiary + size mogą przebierać w biżuterii bardziej wyrazistej, składającej się z większych, elementów ponieważ delikatna biżuteria po prostu zginie i w całej stylizacji i nie spełni swojego zadania.