Wzór jesieni 2022 – monogram i pepitka


Pepitka to kultowy już wzór kratki określany również jako „kurza stopka” Jest charakterystycznym wzorem dla Coco Chanel i Christiana Diora. Pepitka pojawiła się już w modzie w latach trzydziestych i stała się ikoną wzorów. Kojarzona z luksusem i elegancją stała się pożądanym deseniem ubrań oraz akcesoriów. Charakterystyczna jest pepitka w kolorze biało czarnym jednak z czasem bardzo dobrze przyjęła się w odcieniach różu błękitu i innych pastelowych kolorach. Ten ponadczasowy i uniwersalny wzór na stałe już zagościł w modzie Co roku jesienią powraca w kolekcjach znanych projektantów.
Wzór „kurzej stopki „ świetnie prezentuje się w tweedowych marynarkach, garsonkach czy też kardiganach. Klasyczne sukienki princeski w tym deseniu są niezwykle eleganckie.
Czarno biała wersja kratki świetnie się prezentuje z intensywnymi barwami jak fiolet, fuksja, żółty, zieleń czy czerwień. Należy jednak być ostrożnym w łączeniu jej innymi wzorami.
Pepitka z biegiem lat stała się też charakterystyczna dla stylu retro. Styl Vintage można przełamać łącząc pepitkę z nowoczesnymi elementami.
Sezon jesień zima 2022/ 2023 należy do płaszczy w kratkę. „Kurza stopka” ta drobna i powiększona wersja panuje w klasycznej biało czarnej wersji jak i beżowej czy szarej. Pojawiają się również neonowe bardzo kontrastowe kolory dla odważnych.

Sukienki dopasowane o mocnych charakterystycznych printach.


W najnowszych kolekcjach Ready to Wear domów mody Dior, Balmain , Chanel, Elizabetta Franchi czy Versace kratka króluje w dopasowanych sukienkach dzianinowych lub podkreślających kształty sukienkach bandażowych.
Te bardzo kobiece fasony również występują w bardzo modnym . Zazwyczaj jest to charakterystyczny wzór dla marki w postaci logo, zastosowany na całej powierzchni ubioru. Najbardziej znany monogram to wzór Luis Vitton, Gucci i Dior. Moda na dopasowane sukienki o wzorze monogramu bardzo przypadła paniom do gustu. Logomania kojarzona z przepychem i bogactwem, kiedyś uznana za kicz dziś ma swoje zastosowanie niemal że w każdym elemencie garderoby.
Monogram robi podobne wrażenie jak pepitka. Jest równie mocny, charakterystyczny i elegancki.
Te dwa wzory to zdecydowanie hity tej jesieni, zaraz obok zwierzęcych czy geometrycznych printów.